آرشیو همه نوشته ها


گیاهان ممنوع بارداری

گیاهان ممنوع بارداری

دوران بارداری دوران بسیار حساسی است. به طوری که تقریبا در برگه های  توضیحی هر دارویی نوشته می شود زنان باردار نباید از آن استفاده کنند یا آن  که فقط با نظر پزشک باید مصرف شود. این مهم در مورد غذاها و میوه  ها و داروهای گیاهی هم صدق می کند. چرا که هر چیزی مادر می خورد یا می  آشامد...
مزاج چیست؟

مزاج چیست؟

مزاج مزاج،  کیفیتی است در طب سنتی، که همان‌طور که در ذخیره خوارزمشاهی آمده‌است، از  مخلوط شدن عناصر چهارگانه در بدن پیدا می‌شود و دارای ۹ قسم است.دانش شناخت  مزاج، از مباحث مهم و بنیادین در طب اخلاط است (که در اذهان عامه به  «گرمی» و «سردی»...
لیزر درمانی کم توان

لیزر درمانی کم توان

لیزر درمانی یکی از شیوه های درمانی است که تهاجمی نمی باشد.  جهان پزشکی  کنونی به این معالجات نیاز دارد و دلیلش  پیشگیری از اثرات  معالجات تهاجمی  است. در این میان  علم لیزر به  دلیل  خواص پرتوهای لیزر تاکنون بسیار   خوب جلو رفته است. یکی از شاخه های لیزر،...
حجامت

حجامت

حجامت يعني چه ؟ حجامت اصطلاحا به روشي ازخونگيري اطلاق مي شودكه جهت درمان بعضي ازبيماريها بكار مي رود وداراي سابقه تاريخي هفت هزارساله مي باشدوبه عنوان يك سنت الهي درروايات وسيره پيامبران وائمه اطهار(ع) مطرح گرديده وجزءاحكام امضائي اسلام است ودرطب سنتي به عنوان ركن درمان به حساب مي آيد به زبان علمي ا...
بيماريهاي قابل درمان با زالو

بيماريهاي قابل درمان با زالو

بیماریهای قابل درمان با زالو درمانی بطور خلاصه جهت اطلاع بازدید کنندگان سایت ارائه میشود.و البته باید بطور کلی عرض کنم :هر جای بدن التهاب و نارسایی در گردش خون و یا درد وجود داشته باشد با زالو قابل درمان است.
درمان سالک

درمان سالک

بیماری سالَک یا لیشمانیوز پوستی شایع‌ترین نوع بیماری پوستی لیشمانیاز است که بر اثر گزش جنس ماده نوعی پشه خاکی به انسان منتقل می‌شود. عامل این بیماری انگلی به نام لیشمانیا است.
ماساژ

ماساژ

ماساژ بدن شکل عالی از ورزش غیرفعال است. کلمه ماساژ از واژه یونانی «Massier» گرفته شده که به معنی مشت و مال دادن است.ماساژ اگر به شکل صحیحی بر روی بدن برهنه انسان انجام شود می‌تواند بسیار تحریک کننده و نیرو بخش باشد.
هومیوپاتی

هومیوپاتی

 هومیوپاتی یکی از روشهای درمانی است که در حیطه طب مکمل قرار دارد.امروزه در دنیا بسیار گسترش یافته است.رویکرد تشخیصی و درمانی پزشک بر مبنای پیدا کردن اختلالی است که در سیستم روانی عصبی غددی ایمنی یا PNEI ( سیتم مرکزی متعادل کننده بدن ) به وجود و موجب بروز علایم در ارگانهای مختلف بدن شده است.
داروشناسی هومیوپاتی

داروشناسی هومیوپاتی

در سال 1805 همزمان با تولد علم هومیوپاتی توسط دکتر هانمان داروشناسی هومیوپاتی و داروسازی آن شکل گرفت. که برگرفته از روشهای قدیم داروسازی یونان و مکاتب کیمیاگری بوده است. داروسازی در هومیوپاتی هنر و علمی است. که میتوان در جمع آوری از منابع مختلف طبیعت باتوجه به اصول و قوانین این علم بدست آورد.
هومیوپاتی و درمان بیماری‌ها

هومیوپاتی و درمان بیماری‌ها

هومیوپاتی درمان بیماری‌ها به عنوان طب سنتی آلمان شناخته و به عنوان رشته مکمل درمانی استفاده می‌شود.در اکثر کشورهای اروپایی و امریکا و آسیا مخصوصا هندوستان از هومیوپاتی در درمان بیماریها استفاده میشود.