طب ایرانی


گیاهان خطرناک برای کودکان

گیاهان خطرناک برای کودکان

گیاهان سمی را به کودکتان نشان دهید و به آنها یاد دهید نباید به این گیاهان د ست بزنند. وجود گیاه در خانه زیبا و دوست داشتنی است اما بسیاری از گیاهان آپارتمانی برای کودکان سمی هستند. تحقیقات نشان داده 25 درصد مسمومیت ها در کودکان زیر یک سال به دنبال دست زدن و در دهان گذاشتن گیاهان سمی رخ می دهد.

گیاهان ممنوع بارداری

گیاهان ممنوع بارداری

دوران بارداری دوران بسیار حساسی است. به طوری که تقریبا در برگه های  توضیحی هر دارویی نوشته می شود زنان باردار نباید از آن استفاده کنند یا آن  که فقط با نظر پزشک باید مصرف شود. این مهم در مورد غذاها و میوه  ها و داروهای گیاهی هم صدق می کند. چرا که هر چیزی مادر می خورد یا می  آشامد مستقیما روی جنین تاثیر می گذارد. شاید به همین دلیل است که خیلی از  پزشکان حتی استفاده از یک مسکن ساده را نیز به مادر توصیه نمی کنند.

حجامت

حجامت

حجامت يعني چه ؟حجامت اصطلاحا به روشي ازخونگيري اطلاق مي شودكه جهت درمان بعضي ازبيماريها بكار مي رود وداراي سابقه تاريخي هفت هزارساله مي باشدوبه عنوان يك سنت الهي درروايات وسيره پيامبران وائمه اطهار(ع) مطرح گرديده وجزءاحكام امضائي اسلام است ودرطب سنتي به عنوان ركن درمان به حساب مي آيد به زبان علمي ازحجامت به (scarification؛wetcuppinq؛bloodiettinq؛drycuppinq )تعبير مي شود كه البته باتوجه به مفاهيمي كه ازديدگاه اسلام به دست مي آيد واژه هاي نامبرده كامل نيستند.

بيماريهاي قابل درمان با زالو

بيماريهاي قابل درمان با زالو

بیماریهای قابل درمان با زالو درمانی بطور خلاصه جهت اطلاع بازدید کنندگان سایت ارائه میشود.و البته باید بطور کلی عرض کنم :هر جای بدن التهاب و نارسایی در گردش خون و یا درد وجود داشته باشد با زالو قابل درمان است.

توصیه های زالو درمانی

توصیه های زالو درمانی

لازم به ذکر است که هر فردی که قصد دارد زالو درمانی انجام دهد به توصیه های زالو درمانی شامل موارد منع زالودرمانی و مواردی که باید قبل از زالو درمانی برای نتیجه بهتر انجام دهد و همچنین مواردی که باید بعد از زالو درمانی برای پیشگیری از عفونت و ترمیم سریع و مناسب جای نیش زالو و همچنین نتیجه درمانی بهتر انجام دهد.

حجامت تخصصی بیماریها

حجامت تخصصی بیماریها

در بیماریهای مختلفی انجام میشود .این نقاط بر اساس نقاط طب سوزنی اصلی موثر بر آن بیماری تایین شده و اجرا میشود.حجامتهای تخصصی نامیده ایم. باید تاکید کنم که در این حجامتها از لیوانهای کوچکتر استفاده میشود و خونگیری در حداقل ممکن 5تا 10 سی سی میباشد.بیماریهایی که حجامتها تخصصی انجام میشود:

سوالات رایج حجامت

سوالات رایج حجامت

مطالب مختلفی در باره حجامت از دیرباز تا کنون موجود است. و برای حدود 100 سال حجامت از درمان مردم بطور رسمی کنار گذاشته شد.ولی از بیست سال گذشته حجامت دوباره پا به عرصه درمان بیماریها گذاشته است.لذا لازم دانستم سوالات رایج حجامت را برای آشنایی بازدید کنندگان محترم ارائه کنم.

دکتر یدالله احراری با بیش از ۳۰ سال تجربه پزشکی ارائه دهنده نوین ترین و موثر ترین روشهای طب سنتی در مشهد و ایران
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...