داروهای طبیعی


خواص عناب

خواص عناب

عناب میوه ای ترش و شیرین و شبیه خرما است که به نام های خرما قرمز، خرما کره ای، چینی و هندی نیز مشهور شده است.گیاه  عناب بوته ای با گل های زرد مایل به سبز است. میوه عناب کال بیضی شکل و  سبز و عناب رسیده به رنگ قهوه ای مایل به قرمز با پوست چروک همانند خرما می  باشد.

گیاهان خطرناک برای کودکان

گیاهان خطرناک برای کودکان

گیاهان سمی را به کودکتان نشان دهید و به آنها یاد دهید نباید به این گیاهان د ست بزنند. وجود گیاه در خانه زیبا و دوست داشتنی است اما بسیاری از گیاهان آپارتمانی برای کودکان سمی هستند. تحقیقات نشان داده 25 درصد مسمومیت ها در کودکان زیر یک سال به دنبال دست زدن و در دهان گذاشتن گیاهان سمی رخ می دهد.

گیاهان ممنوع بارداری

گیاهان ممنوع بارداری

دوران بارداری دوران بسیار حساسی است. به طوری که تقریبا در برگه های  توضیحی هر دارویی نوشته می شود زنان باردار نباید از آن استفاده کنند یا آن  که فقط با نظر پزشک باید مصرف شود. این مهم در مورد غذاها و میوه  ها و داروهای گیاهی هم صدق می کند. چرا که هر چیزی مادر می خورد یا می  آشامد مستقیما روی جنین تاثیر می گذارد. شاید به همین دلیل است که خیلی از  پزشکان حتی استفاده از یک مسکن ساده را نیز به مادر توصیه نمی کنند.

آویشن

آویشن

آویشن گیاهی بوته مانند و دارای ساقه‏های نازک، سخت و بسیار منشعب است.گلهای  آن، کاسه غشائی با دندانه ‏های مثلث شکل و حالت مجتمع با ظاهر مدور در  کناره برگها دارد. اعضای مختلف آن به علت دارا بودن خواص درمانی مشابه  انواع دارویی‏Origanum ، غالبا به جای آنها مورد استفاده‏ های درمانی قرار  می‏ گیرد.

خاکشیر

خاکشیر

گیاهی است از خانواده‏cruciferae ، یکساله و دوساله از تیره شب‏بو به بلندی  حدود هشتاد سانتی ‏متر، قسمت پایین گیاه دارای پوششی از کرک و بالای گیاه  بدون کرک و در بعضی مواقع تمام گیاه بدون کرک است. برگ های آن دارای بریدگی  های عمیق و دو یا سه بار تقسیم شده است.

به لیمو

به لیمو

گیاهی است از خانواده شاه ‏پسند Verbenaceae ، درختچه ‏ای است همیشه ‏سبز  که بلندی آن تا دو متر می‏رسد. برگهای آن ساده، کامل، سبز، بیضی ‏دراز،  نوک‏ تیز و هر چند برگ از یک نقطه خارج می‏شود و اگر مالش داده شود بوی عطر  لیمو از آن متصاعد می‏گردد. گلهای آن خیلی کوچک و خوشه ‏ای به رنگ قفایی  یا ارغوانی مایل به سفید و رنگ داخل جام آبی مایل به بنفش است.

سنجد

سنجد

سِنجـِد گیاهی درختی است از خانواده سنجدیان (Elaeagnaceae) که در آب و هوای معتدل می‌روید. برگ‌های باریک و مخملی شکل و میوه‌هایی قهوه‌ای رنگ و   خوراکی دارد که از هسته آن در تهیه برخی داروها استفاده می‌شود.

دکتر یدالله احراری با بیش از ۳۰ سال تجربه پزشکی ارائه دهنده نوین ترین و موثر ترین روشهای طب سنتی در مشهد و ایران
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...